Güncel Blog

Anlamlı Sözler

Anlamlı Sözler

anlamli-sozler Sevdiklerinize mesaj sayesinde güzel sözler göndermek istiyorsanız kısa bir müddet içinde internetten bir tetkik meydana koyabilirsiniz. Bu yalnızca mesaj ile göndermek için değil Facebook hal güncellemeleriniz için de faydalı bir tetkik olacaktır. Anlamlı Sözler bulmak ve Whatsapp halinize yazmak dostlarınızın size çok daha yakından tarifesını sağlayacaktır. Bunun yanı sıra Facebook üstünden mesaj vermek dilediğiniz bir şahıs varsa Güzel Anlamlı Sözler kullanmak sizin için en iyi kaynaklardan biri olacaktır. Resimli Anlamlı Sözler manalı sözleri resim ile birleştirmek isteyen kişilerin ilk tercihi olacaktır. Kısa Anlamlı Sözler bularak bu sözleri sevdikleriniz ile paylaşmak sosyal medya üzeride çoğu beğeni almanızı da sağlayacaktır.


Sessizlikle cehaleti, sakinlikle kabulü, şefkatle zayıflığı asla karıştırmayın.

Bütün bu kokular niyedir;  daha mı güzel kokuyoruz, daha mı çok seviyoruz? Bırakın bunların hepsini bir kenara; insan parfümden önce güven kokmalı.

En büyük faşistliktir bir insanı ten ve göz rengiyle ayırmak. Yüzümüz gözümüz ne renk olursa olsun, gözyaşlarımızın rengi aynıdır.

Tembellik bağılılık yapar; tadını bir kez aldınız mı ne kadar uğraşırsanız uğraşın asla bırakamazsınız.

Arsızlık önce dilde sonra gönülde başlar. Dilinize aldığınızı gönlünüze almaksa bütün mesele, önce ilm sonra bilimi alın.

Güzeli güzel yapan edeptir, edep ise güzeli sevmeye sebeptir.

Belki yağmura bile gerek kalmazdı, insanlar bu kadar kirli olmasaydı.

Söz sizin ağzınızda olduğu sürece sizin esirinizdir, söz ağzınızdan çıktıktan sonra siz onun esiri olursunuz.

Gözlerime bakılıp da yapılan sahte bir gülücük yerine, yüzüme karşı gösterilen gerçek bir nefreti tercih ederim.

Tabaklarda kalan son kırıntılar gibiydi sana olan sevgim. Sen beni hep bıraktın, ben ise hep arkandan ağladım.

Bir insanın suratında taşıdığı ifade, sırtında taşıdığı elbiseden daha mühimdir.

Her şey üstüne gelip seni dayanamayacağın bir noktaya getirdiğinde, sakın vazgeçme. İşte orası senin kaderinin değişeceği noktadır. (Mevlana)

Ağzınızdan çıkan kelimelere dikkat edin, çünkü bir sözü unutmak bir yüzü unutmaktan çok daha fazla zaman alır.

Kaliteli insan işiyle, boş insan kişiyle uğraşır.

Neyin var sorusuna derince bir iç çekip hemen arkasından iyiyim diyen kişinin neler yaşadığını tahmin etmek mümkün değildir.

Bu gece seni üzen şeyleri düşünerek uyumak yerine bir gün biriyle çok mutlu olacağım diye düşünerek uyu. Çünkü bir gün mutlaka mutlu olacağın biriyle uyuyacaksın.

Hayattaki en büyük zafer hiçbir zaman düşmemekte değil, her düştüğünde ayağa kalkmaktan geçer.

Çocuklarınıza zengin olmayı değil, mutlu olmayı öğretin. Böylece hayatları boyunca sahip oldukları şeylerin fiyatını değil, kıymetini bilmiş olurlar.

Üstada sorulur. Ey Üstad, sevgi mi nefret mi? Üstad hemen nefret diye cevap verir ve ekler; çünkü onun sahtesi olmaz.

Her zaman umuttan yana kullanın şansınızı. Unutmayın ki biten her şey beraberinde başlayan bir şeyle devam eder.

Kırık bir kalbi onarmak için paradan çok daha değerli şeylere ihtiyaç vardır; sevgili gibi, ilgi gibi…

İnsanlık boyunca eksik olan tek şey sevgi olarak kalacaktır. İçimizdeki en küçük sevgiye bile kötülük bulaştırmadan duramayan insanlar olduk.

Kimi görmüyor kimi duymuyor. Peki sen! Senin gözün görüyor, kulağın duyuyor neden hala kalp kırıyor, kibir saçıyorsun?

Dünyanın haline kapılan insanlardan olma azizim, dünya hali hal değil, senin halin bu hale nazır değil.

Ölenle ölünmüyor ama ölenden sonra da gülünmüyor.

Körpe aşklar biriktirdim ben deldi geçti gönlümü senelerce her biri, aşka sırtımı döndüm gayrı bu delikte açılacak tek parça yer kalmadı.

Her gün açan çiçekler gibi dirençli olmak gerek. Soğuğa, kara, kışa karşı direnmek gerek. Nasıl olsa bahar gelecek. Kar çiçekleri gibi olmak gerek, karın göğsünü delip güne erişmek gerek.

Ömrüne ömür katmak değil derdim, sen kendini ne zannedersin. Ömür katmak Allah’a mahsus, ben bir garip hırsızım ömründen çalmaya geldim.

Dostunu düşmanını iyi seç, düşmanının yapmadığını dostun elbet açık edecek.

Beyaz en kirli renktir, siyah ondan daha kirlidir. Beyaz günah işler, günahını gizleyemez. Siyah can alır, içine gömer. Yedi meşale yaksan da göremezsin.

Parfüm kokusuna aldanmamalı; insan önce güven kokmalı, şeker değil.

Belki yağmura da gerek kalmazdı, insanlar bu kadar kirli olmasaydı demiş bir bilen, insanlar yağmurla kirden arınacak olsaydı şemsiye diye bir icat olmazdı.

Ne gönlüm kırıldı, ne gönül kırdım. Bu dergahta kırgınlık kelimesi haram, aşka düşen kırmaz, kurar.

Bizim zamanımızda bir şey kırıldığında çöpe atılmaz, tamir edilirdi. Bundandır nice senelere el ele yürüyüşümüz.

Aşk erkek için değil, adam içindir.

Neyin var soruna yanıt olarak derin bir nefes alıyorsan, bil ki o insanın acıları bakidir ve her zaman iyiyim bir Allah’ım var daha neyim olsun der.

Savaşı zenginler başlatır, savaşta yoksullar ölür.

Mutlu olan insan her şeye sahip olan değil, sahip olduğu şeyleri kaybetmemek adına çok seven insandır. Elinizdekilerin kıymetini bilin, bazen sevmek mutlu olmak için çok geç kalınabiliyor.

Ömrünü uzatmak istiyorsan, insanların senin hakkında ne düşündüklerini umursama.

Kahkaha atmak, gülümsemek kadının en yalın halidir.

Doğal kadınları seviyorsan, onlar gibi gülmesini bileceksin.

Saçları bahar kokan adamları, yanakları gül açan kadınları kaybetmeyin.

Gül açmıyorsa bahçede, bülbülün kalbi durmuş demektir.

Gökkuşağında yeri olmayan tek renk siyahtır.

Bataklığa battığında; nasıl çıkacağını değil, neden battığını düşün. Çırpındıkça batarsın diye boşuna dememişler.

Her insan yapmadığı bütün iyiliklerden suçludur.

Birlikte değilsek hayatın ne değeri olabilir ki?

Seninle gülmüyorsa yüreğim, gülenleri hiçbir zaman sevmeyeceğim.

Bulutlar kapladı semayı diye güneş doğmaktan hiç vaz geçer mi?

Bazen sevdiğimiz insana öyle bir kapılıyoruz ki, hayat göze hep tozpembe geliyor. Ne zaman ki aşkın salkımları dala ağır gelip yere düşüyor, parçalanıyor o salkımlar işte tam da o an anlıyor insan, kimsenin aşkı kendinden değerli kılmaması gerektiğini.

Hayat uzun, kuşlar ötüyor diyordu son okuduğum şiirin ilk satırları… Doğru diyor aslında; hayat uzun, kuşlar ötüyor. Peki ya insanlar? Neden onlardan söz edilmiyor?

Bir gün çok kırılacaksın. İşte tam da o gün yapman gereken tek şey, bütün kırıklarını yerden toplayıp, denize azat etmek. İnsan kalbi kırıklarla yaşayamaz. Taşıma onları üzerinde, boşalt ceplerini. Geçti gitti artık, düne değil yarına bak.

Umut etmek güzeldir, umut edin bol bol. Gülün, eğlenin, yaşamanın tadını çıkarın. Hepimiz bir avuç toprağa karışacağız.

İnsan ömrü boyunca hata yapmaktan korkar ve hep bu yüzden hata yapar. Hata yapmaktan korkmayın, hata yapmak insanı olgunlaştırır. Tecrübeli bir hatalı varken, tecrübesize kim iş verir?

Güzel olan kendini bulunmaz Hint kumaşı sanmasın, güzellik de geçer. Çirkin olan bahtına yanmasın, akıl kafa taslağına koyulmuş büyük mücevher.

Güvenmek güzel şeydir. Daha güzeli vardır ki herkese güven vermek.

Kağıtla kalem yan yana gelir elbet. Marifet kağıdı kalemle buluşturmak. Akıldan geçenle, gönülden geçeni bir yerde toplamak…

Sen sen ol, her önüne çıkan beyaz atlıya elini verme. Ne demişler bugün elini veren yarın kolunu kaptırıyor.

Sev ama ölecek kadar sevme. Bağlan ama onsuz yapamayacak kadar bağlanma. Aşık ol ama aşktan ölecek kadar aşkla yanma.

Gönül ne dilerse Allah onu verirmiş. Gönülden dilediğin bir şey kabul olmuyorsa yukarıdakini suçlama, belki de yanlış bir şey istiyorsundur.

Dünya üzerindeki en çirkin duygu bencilliktir. Bencil olan insan, insan halinden anlamaz. Bencil olan insan aşka inanmaz. Bencillikten yana nasibini alan da bir daha bencil olamaz.

Kalbin acıyorsa en derinden, kaldır ellerini semaya. Hani derler ya Rabbin seni özlemiştir diye, bekletme aç ellerini, yerde bulamadığını gökteki muhakkak verecektir.

Kırık bir kalbi tamir etmek istiyorsan sadece sabırlı olmalısın. Zaman her şeye ilaç demiş bir bilen. Bilenlere güven ve sabret.

Canın yanıyorsa şükret. Gaddar doğmak da var bu dünyada, gaddar yaşamak da… Canın yanıyorsa bil ki için yufka.

Nasılsın diyenlere, iyiyim cevabını ver. Kötü olduğunu bilmesinler.

Gülümsemekten asla vazgeçme, gülümsemek yaşam enerjisini artırır. Yaşam enerjisi yüksek olan bir insan, bütün hayatı boyunca daha çok gülümser.

Doğru yolda yanlış insanla yürünmez. Doğru yol zaten yanlış insan sevmez.

Her yüzüne gülene itimat etme, gün gelir arkandan güler.

Dostluklar güzeldir, lakin doğru kişilerle kurulduğunda. Sır diye bir barınak vardır dostta, barınakta kalıyorsa sır ne ala, kalmıyorsa dost olmuş karaçalıdan yana.

Bir yola girdiğinizde bu yolda nasıl yürüyebilirim diye düşünün en önce. Yollar yürünmek için var deyip, koşar adım ilerlemeyin. Bu yolda sizi karşılayacak olanları gözden geçirin. Hepsini almayın yanınıza. Aşka rastlarsanız da bu yolda; kartları açık oynamayın, çalıyorlar.

Olmuyorsa zorlamak niye, bırak gitsin. Dönecek belki de… “Dönmese de olur.” de önce kendine. Sen Değerli bir insansın ve seni kaybeden sensizliğine utansın.

Hak yolunu seçmek gerek bazen. Dürüstlüğe koşmak, sevdadan olmak, sızı içinde kalmak ama yılmamak… Yıkılmayan taşlardan olmak lazım bazen, kara kışlara bile ayak uydurmak.

Kim istediğini alamıyorsa, bilsin ki bu işte bir şer var zira hayır bu kadar insanı boğmaz.

Yalnız olmak, yanlış olmaktan iyidir.

Yanlış kalplerde demir atmak yerine, doğru limanlara yüzmeyi deneyin.

Adam adamlığını bilecek her şeyden önce. Elini tuttuysa bir kadının, bırakıp gitmeyecek. Savaşmayı bilecek, bakışları gökyüzünü delecek.

Kadın kadınlığını bilecek her şeyden önce. Bir adamın yatağında sabahladıysa, başka adamların yataklarını görmeyecek, deli gibi sevecek.

Gülmekten büyük servet yoktur. Her anınızda, bazen acınızın ortasında bile kendinizi kahkahalara boğun zira yüzdeki gülücük sayıları artıkça, vücuttaki acı oranı düşecektir.

Güzel kadın diye adlandırmak yanlış, kadın başlı başına bir afet. Hem doğuruyor, hem seviyor, hem bakıp büyütüyor.

Ellerinden öperim seni, sonra omuz çukurlarından. Orası yaşamak için bir lütuf.

Güzel insanlar tanıyın, çirkin yüzleri sevmeyi öğrenin ve gülen gözlerde şarap için… İyi geliyor.

Hiç tanımadığınız insanlara anlatın kendinizi, tanıdıklarınız insafsız oluyor.

Acıyla dolu bir kalbi kazanmak kolay olmayacaktır, savaşabildiğiniz kadar savaşın. Eğer kaybetmezseniz, acıdan sıyrılan bir insanı mutluluğa kavuşturduğunuz için çok daha mutlu olacaksınız.

İnsanları sevmeye kalbinden başlayın. Kalp iyileştikçe yüz güzelleşir.

Kimselerin bilmediği bir ada olsun. Bir göz odalı ahşap bir ev keşfedilmemiş denizinin kenarında, pencerelerin önünde sakız sardunyaları sarksın. Yağmur yağdığında ahşap kokusuyla toprak kokusu karisin huzurumun içine, ayaklarım kuma değsin güneşin gülümsediği günlerde tenime vura vura Batsın sahilde güneşin ışıkları…

Bir sevdam olsun bütün bu güzelliklerin içinde paylaşılan her şeyin içinde Sevdamı taşıyan bir avuç el olsun. Derdimi, tasamı çeksin omuzlarında sevdam bedeni.

Sırılsıklam bir kedi gibi ıslak kirpiklerinin altından kocaman gözbebeklerinle bakıyorsun bana. Öyle çaresiz öyle mahcup ki yüzün gözün, sözlerin o narin sesinden meşhur bir bestenin hoş tınısı gibi öyle başka öyle güzel, tavrın diyor ki sultan soyundan öyle asil öyle güzel. Sonra biranda kayboluyor bütün gerçekler aklımda var olan.

Sen bir rüzgâr gibi öyle hoyrat öyle ansızın esiyorsun. Bende her şey darmaduman oluyor işte, böyle savunmasız böyle hoş oluyorum seni görünce…

Martıların hikâyesi geliyor aklıma böyle sahilde yürürken. Onlar kadar çaresizim belki bende rivayet e göre bir sevgiliye yazılmış bir mektup düşmüş denize o mektup bir bekleyenin son umuduymuş. Martılar denizin üstünde gezer durur Avare gibi aradıklarını bulmak imkânsız ama var mı aşığa imkânsız kelimesi. Yeryüzündeki aşka en değer veren kuştu belki de kendileri. Bende umuyorum ki beklediğim belki de denizin derinlerde belki gelmek istedi ama gelmedi.

Bekleyenim bende son umudum senden gelecek sevda. İşte fukara gönlüm martılar dan dan ümit aldı. Ya gelirse diye…

Bazen aşkın başka aksanı mı var diyorum.  Beni herkes anladı artık aşkım uçurtmalarla yüz yüze ancak sen aşkın hangi dilini konuşuyorsun. Hangi rüzgâra susuyorsun. Hangi yağmurla ağlıyorsun. Sevgimi haykırdım sana ben. Sen hangi dilde aşktan konuşuyorsun. Neyin bekleyişini yaşıyorsun.

Aşk, öyle bir histir ki iliklerine kadar titrersin. Ateşlerin içinde yanarsın. Öldüm dersin yaşarsın. Yapamam dersin yaparsın. Nefesin kesilir kesilir ölmezsin.

Aşkı yaşarken kalbin durmaya yakın çarpar. Her terkediliş intihara eşik olur. Ama yine de vazgeçemezsin ruhunu daraltan ama kavuşunca da bulutların üstünde yaşatan o inanılmaz duygudan.

Sevdiğiniz kişilere en anlamlı aşk sözleri bulabileceğiniz anlamlı aşk sözleri yazımızdaki sözleri gönül rahatlığıyla sevdiklerinize gönderebilirsiniz.

Kalbimde yer yok senden başkasına. Bir tek gelip sen oturabilirsin tahtıma, bir tek sen soluklanabilirsin yatağımda. Senden başkasının haddine mi gelip gönlüme yerleşmek… Ben ki sana tutkun, sana deli…

Alıp başımı gidesim var uzak diyarlara. Seni orada bulabilirim belki. Aylardan ekim ve sen hala karşıma çıkmadın. Belki bir tren istasyonunda çıkacaksın kaldırıma, belki şu an aynı sokakta ilerliyoruzdur. Belki de burada değilsindi. Uzak yerlerde beni bekliyorsundur. Geliyorum sevgili, seni bulmaya geliyorum.

Aylar süren sessizliğime inat bu gece bozacağım bütün suskunluğumu. Hissedebiliyorum çok yakınsın bana. Gelmek üzeresin hatta her an çalabilir kapım. Ben burada her zamanki halimle, sandalyemde oturmuş seni bekliyorum sevgili. Gel de tanışalım artık.

Elim sürekli kaleme gidiyor. Kalem yazmak istiyor da, kağıt benden kaçıyor. Seni yazacağımı biliyor. Üzerine gözyaşımın akacağını da biliyor. Şahit olmak istemiyor sevgili, kağıt kaleme eşlik etmiyor.

Satırlara sığdıramadığım sen, nasıl olurda küçücük kalbime sığabilirsin bir türlü anlam veremiyorum. Her yere az geliyor yazdıklarım, ama bütün hislerimi kucağına almış kalbimde yaşayabiliyorsun. Duygularımla birlikte sığıyorsun yüreğime. Keşke dili olsa anlatsa güzelliğini, keşke konuşabilse de bahsetse seni ne çok sevdiğimi. Olmuyor, ben yine sokaklara döküyorum seni. Elimde kalem, her köşe başına kazıyorum ismini.

Bana geldiğin günü hiç unutmuyorum sevgili. Saçların rüzgarda dalgalanışı bir an olsun çıkmıyor aklımdan. Bütün kapılarım açık ardına kadar. Sonbahar da geldi. Hadi yine gel, dalgalansın saçların ve ben yeniden sana aşık olayım.

Aç kapını ben geldim. Bedenim oldukça yorgun, duygularım sığmıyor artık kalbime. Taşıyorum sevgili aç kapıyı. Sar beni. Aç şu kapıyı, al içeri beni. Dinleneyim göğsünde, söz rahatsız etmem. Soluklanır giderim.

Uzaktan seviyorsam, yakınlıktan korktuğumdan… Yakından bu kadar güzel olmayacaksın. Yakından bu kadar tatlı bakmayacaksın, yakından böyle uçuşmayacak saçların. Yaklaşırsam yanacağım sevgili. Küllerimi savuracaksın, kor alevlere atacaksın beni. En güzeli uzaktan sana bakmak. Sarılamadan yatmak, öpemeden gözlerimi yummak.

Üstüne toz konduramadığım tek hikayeydi bizimkisi. Sen peri kızı ben kahraman prens.

Aşk sözlerinin sonuna geldik sizde yorum yaparak anlamlı aşk sözlerini bizimle paylaşabilirsiniz.

Beğen, Paylaş!

, , , , ,

Facebook Profilinde Paylaş
Görüntülenme Sayısı : 275 kez görüntülendi.

Sohbet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Your SEO optimized title