Güncel Blog

Erdoğan’a Suikast Timindeki Firari Askerler Komutanlarıyla Yakalandı

Erdoğan’a Suikast Timindeki Firari Askerler Komutanlarıyla Yakalandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a suikast girişiminde bulunan firari 12 askerden 9’u Marmaris Ula’da yakalandı. Yakalananlar arasında suikast timinin yöneticisi Binbaşı Şükrü Seymen’de yer alıyor.

erdogan-a-suikast-timindeki-firari-askerlerden Muğla Marmaris’te 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a suikast girişiminde bulunan ve 16 gündür firari olan askerlerden 9’u Ula ilçesine bağlı Şirinköy mahallesinde ormanlık alanda tespit edildi. Firari askerlerin köylüler tarafından mısır tarlasında görülmesi ve köylülerin jandarmaya haber vermesi üzerine, firari askerlerin yakalanması için operasyon başlatıldı.

‘TESLİM OLUN’ ÇAĞRISI

Askerlere teslim olun çağrısı yapıldı. Teslim olun çağrısı üzerine firari askerlerle jandarma birlikleri arasında çatışma yaşandı. Operasyon televizyonlardan yapılan canlı bağlantılara yansıdı. Çatışma sonrası 12 firari askerden 9’u yakalanarak gözaltına alındı.

SUİKAST TİMİNİN KOMUTANI DA YAKALANDI

Yakalananlar arasında suikast timinin yöneticisi Binbaşı Şükrü Seymen’de yer alıyor. AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, yakalanan 9 askerin çıkan çatışmada sağ olarak ve yaralanmadan gözaltına alınıp karakola götürüldüğünü söyledi.

MUĞLA VALİSİ SAYIYI 8 OLARAK VERMİŞTİ

Muğla Valisi Amir Çiçek, AA muhabirine yaptığı açıklamada, güvenlik güçlerinin bölgede 8 kişiyi yakaladığını bildirdi. Vali Çiçek, “Üç kişi daha kaçıyor. Bu üç kişinin de en yakın sürede yakalanacağını umut ediyorum. Kısa sürede sonuca ulaşacağımızı tahmin ediyorum.” dedi. Ancak Vali Çiçek’in açıklamasının ardından yakalanan asker sayının 9 olduğu ortaya çıktı.

erdogan-a-suikast-timindeki-firari-askerlerden-9-8662965_865_m

DOMUZ AVINA GİDEN AVCILAR GÖRDÜ

Firari askerleri gördüğünü ile süren Üzeyir Çalca, domuz avına giderken 9 kamuflajlı asker gördüğünü, niçin burada bulunduklarını sorduğunda ise tatbikat yaptıklarını söylediklerini belirtti.

Çalca, şunları anlattı:

“İki arkadaş mısır tarlasına domuz bekçiliği yapmaya gidiyorduk. Azmak (Dere) içerisinde çatırtı duyduk. Domuzların dere içerisinde olduğunu düşündük. Biraz bekleyip domuz olduğuna kanaat getirince ateş edecektik. Ancak seslerin dereyi geçip tarlaya doğru girdiğini duyduk., O tarafa ışık tuttuk arkadaşımla birlikte. Birdenbire 9 kişi yere yattı. İçlerinden bir tanesi ayağa kalktı. Ne yaptıklarını sorduğumuzda ‘Biz tatbikat yapıyoruz’ dediler. Biz 9 kişiyi gördük ama azmak içerisinden çatırtı sesleri geliyordu. Daha fazla kişi olabilir.”

erdogan-a-suikast-timindeki-firari-askerlerden-9-8662965_161_m

ÜZERLERİNDE TİŞÖRT ALTLARINDA KAMUFLAŞ VARDI

Üzeyir Çalca, askerlerin nasıl oldukları yönündeki soruya ise üzerlerinde askeri tişört bulunduğunu belirterek, “Altlarında kamuflaş vardı. Ancak dereyi geçtikleri için ıslanmıştı. Zayıf yapıları, yüzleri sakallı ve dağınık bir haldeydiler” dedi.

erdogan-a-suikast-timindeki-firari-askerlerden-9-8662965_6247_m

GÜN İÇİNDE 16 DEFA İHBAR YAPILDI

Gün içerisinde jandarma ekiplerine civarda yaşayan vatandaşlar tarafından en az 16 defa firari darbeci askerlerin görüldüğüne yönelik ihbarlar ulaştı. Ancak akşam saatlerinde yapılan ihbar üzerine başlayan operasyon sonrası 9 firafi darbeci asker yakalandı.

erdogan-a-suikast-timindeki-firari-askerlerden-9-8662965_6632_m

AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, darbeci askerlerin yakalanması için düzenlenen operasyon sırasında çatışma yaşandığını, darbeciler arasında ölen ya da yaralanan olmadığını ve 9 darbecinin de gözaltına alınarak karakola götürüldüğünü söyledi.

Bir önceki yazımız olan Demokrasi Nöbetleri 7 Ağustos'ta Sona Erecek başlıklı makalemizde Atv, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Miting hakkında bilgiler verilmektedir.

Beğen, Paylaş!

, , , , , , , , ,

Facebook Profilinde Paylaş
Görüntülenme Sayısı : 142 kez görüntülendi.

Sohbet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Your SEO optimized title