Güncel Blog

FETÖ’nün Türkiye Polis İmamı Hakkında Yakalama Kararı

FETÖ’nün Türkiye Polis İmamı Hakkında Yakalama Kararı

FETÖ’ye yönelik Tokat’ta yürütülen tahkîkat kapsamında, aralarında Türkiye polis imamı bulunduğu öne sürülen S.S.’nin de olduğu 13 şahıs ile ilgili yakalama ve gözaltı kararları çıkartıldı.

feto-nun-turkiye-polis-imami-hakkinda-yakalama

Tokat Cumhuriyet Başsavcılığı doğrulusunda FETÖ/PDY’ye yönelik yürütülen tahkîkat sürüyor. Akşam saatlerinde başsavcılıktan oluşturular bildirime göre, teşkilatın üst seviye yöneticiliğini yaptığını öne sürülen 13 şahıs ile ilgili yakalama ve gözaltı kararları çıkartıldı. Yapılan bildirimde şu ifadelere yer verildi:

“GAZETEDE YAZAR OLARAK ÇALIŞIYORMUŞ”

“2011 senesine kadar Türkiye polislerinden ve Alevilerden mesul S.U., 2011 senesinden sonra Türkiye polislerinin imamlığını yapan ve kapatılan paralel yapıya mensup gazetede yazar olarak çalışan S.S., Türkiye polis imamı yardımcılığını gerçekleştirmekta olan kuşkuli Z.D., Samsun polis ve amirlerinden mesul kuşkuli imam S.Ç., Samsun bölge polis imam yardımcılığı gerçekleştirmekta olan kuşkuli M.Ş., Samsun’da 2011 senesine kadar bölge polis imamlığı yapan C.Ş., Samsun’da güvenlik imamlığı gerçekleştirmekta olan kuşkuli Ç.Ö., Çorum’da polislerden mesul il imamı E.G., AmAsya’da polislerden mesul il imamı K.D., Samsun’da polislerin amirliğe geçişinden mesul imam M.U., Samsun bölgesinde polislerin amirliğe geçişinden mesul Ö.M.E., Çorum’da polislerin amirliğe geçişinden mesul R.A. Tokat’ta polislerden mesul il imam yardımcılığı yapan B.K. ile ilgili Cumhuriyet Başsavcılığımızca FETÖ/PDY silahlı terör teşkilatınde yönetici ve üye olmak suçları sebebiyle yakalama ve gözaltı kararları çıkartılmış olup tahkîkatlarımız halan devam ediyordir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Bir önceki yazımız olan Rusya, BM'nin Suriye İçin Aldığı Karar Tasarısını Veto Etti başlıklı makalemizde Birleşmiş Milletler, Bm ve Çatışma hakkında bilgiler verilmektedir.

Beğen, Paylaş!

, , , ,

Facebook Profilinde Paylaş
Görüntülenme Sayısı : 243 kez görüntülendi.

Sohbet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Your SEO optimized title