Güncel Blog

Sohbet Etme Becerisi

Sohbet Etme Becerisi

Sohbet, Chat

Sohbet, Chat

İnsanlarla sohbet etmek genellikle basit mıdır? Bazılarımız bunu gerçekten basit zannediyor, sebebi karşımızdaki insanı kendimiz gibi görmemizden kaynaklanıyordur. Arada sırada endişelerimız da oluyor kuşkusuz başlangıçta tedirginlik yaratsa bile. Sebebi ise tarifedığımız birileriyle oluyorsa. İnsanların birtakımları çekingen, birtakımları aklına geleni söyleyiveren, bunun gibi çoğu misalleri bulunmaktadır. O durumda sohbeti nasıl başlatmalı, nasıl sürdürebiliriz. Kendine itimaten insan kuşkusuz her hususta sohbet etmeyi sever. Utangaç insanlar içine kapalı olandır. Ancak az evvel ifade ettiğimiz gibi kendisine itimaten insanlar sohbete hakimdirler. Utangaç insanların aşması gereken çaba, zorluklar engeller bulunmaktadır. Bunu vakte bırakırlar ve biraz biraz bölgea ayak uydururlar. Bunları aşmaları için onları biraz biraz konuşturmak söylenenleri dinletebilmeyi öğretmektir. İster mahcup olalım ister açık sözlü hepimizin sohbet etmeye gereksinimi bulunmaktadır. Sohbet odalarında ise bu gayet değişik oluyor. Bir bakıyorsunuz gerçek yaşamdamahcup olan insan klavyesinden sözlükler boşanırcasına sözcükler sarfediyor. Buna alışkın olanlar yeni insanlar ile sohbet etmeyi, arkadaşça bişiler paylaşmak niyetindedir. Açıksözlü olan insanlar ise sohbet odaları olmak suretiyle kendilerine çekitertip verip kendisini çok aşmaması lazım olur. Daha ardından güzel arkadaşlıklar, dostluklar, içten bir bölge elde edebilirler. Bundan kaçınılmaz. Bedava sohbet siteleri bulunduğu prosese insanlar hem geriliminden kurtuluyor günlük yaşantılarından keyif almaya özen gösterirler. Yurtdışından sohbete bağlanan insanlar ise ülke hasreti çekmektedir. Bunun için sohbet sitelerinin birfazlasına girip daha evvel yaşadığı kentlerden dost edinmek bu sıcak içten bölgeda bir nebze olsun sevinçli hisseder. İleri vakitlera yönelik bakılır kimi zaman güzel içten bir yarenlik içine girilir. Yani bir merhaba ile bayan veya erkek tür farkı olmadan tanışmış olunur. Yaz mevsiminin getirdiği kavurucu sıcaklar yüzünden evden çıkamayan insanlar vakit geçsin diye sohbet odalarına girip dilediği kadar sohbet etmeye olanak bulup bu zorlu sıcakları biraz da olsa geçiştirmiş olur.

Başa dönersek şayet sohbet etme yeteneğine her insanda bulunmaktadır. Yeter ki ilk izlenip güzel dürüstçe olsun bunun devamı kuşkusuz gelir. Zaman gelir o insanla uzun uzun sohbetler etmeye başlarsın. Sonuçta internet üstünden sohbet ediliyor. Mesefanin ehemmiyeti olmadığı gibi bir cafe veya güzel bir görünüm karşısında sohbetinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Sıcak Sohbet başlıklı makalemizde chat, chat odaları ve chat siteleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Beğen, Paylaş!

, , , , , ,

Facebook Profilinde Paylaş
Görüntülenme Sayısı : 269 kez görüntülendi.

Sohbet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Your SEO optimized title