Güncel Blog

Sohbet Sitelerinin Zararları

SOHBET SİTELERİNİN ZARARLARI

Sohbet sitelerinin zararları hep tartışmaya açık bir konu olmuştur bu siteler acaba zararı mı çok yararı mı diye. Tabi ki her şeyin olduğu gibi bu sitelerin zararı da vardır, iyileşmek için içtiğimiz ilacın bile yan etkileri vardır. Bazı kişiler bu sanal ortamı fazla ciddiye alabilir yada sadece internet üzerinde bir sohbet olduğunu unutabilir.

Sohbet, Chat

Sohbet, Chat

 Sohbet sitelerindeki zararlar ziyaretçilerin eğitim seviyesine göre de değişmektedir. Peki bu odalara sohbet etmek için girenler bu odalarda nasıl . Bir kere bu sitelerde bir sınır yok insan kendini istediği gibi tanıtabilir. Örneği 50 yaşındaki adam 25 yaşındayım diyebilir yada işi olmayan biri öğretmenim diye sizi kandırabilir. Bu yüzden asla bu ortamın sanal ortam olduğunu unutmayın. Asla kimlik bilgilerinizi paylaşmayın çünkü kimlik bilgilerinizle her şeyi yapabilirler. Üzerinize kredi çekebilirler, adınızdan adresini bularak hırsızlığa gelebilirler. Fuhuş amaçlı size yaklaşa bilirler yada para avcıları size zarar verebilirler. Bu siteleri kullanmamalı mıyız. Tabi ki hayır kullanabilirsiniz ama bu sitelerin amacı eğlenmek ve zaman geçirmek içindir bunu bilmek çok önemli.

Sohbet sitelerin zararları saymakla bitmez belki ama bu sitelerde insanları sinirini stresini atıp biraz da olsa gerçek hayattan dertlerden biraz kurtulabiliyorlar. Sadece biraz dikkatli olup herkese inanmamakta yarar vardır. Eğer bu siteleri akıllıca kullanıp kaliteli kişilere konuşursanız çok şey kazanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Chat Sitelerine Katılın başlıklı makalemizde chat, chat odaları ve chat siteleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Beğen, Paylaş!

, , , , , ,

Facebook Profilinde Paylaş
Görüntülenme Sayısı : 274 kez görüntülendi.

Sohbet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Your SEO optimized title