Güncel Blog

Sohbeti Nasıl Sürdürmeliyiz

Sohbeti Nasıl Sürdürmeliyiz

Sohbet, Chat

Sohbet, Chat

Sohbeti sürdürebilmek için karşımızdaki insanın fikirlerine ilgi duymalıyız. Zaten istiyorsa kendisini bir şekilde ifade eder. İfade edebilmesi içinse eğer iyi güzel seçilmiş sorular yöneltmeliyiz böylelikle karşımızdaki insan kendisini rahat bir şekilde ifade etme olanağı sağlamış olacaktır. Madem soru soruyoruz o halde karşımızdaki insanın cevabını dikkatle can kulağı ile dinlemeliyiz. Samimi ifadeler belirtip sözlerimizi söylemeliyiz. Soru sorarken asla sorusunu yarıda kesmemeliyiz. Söylenenler üzerine önyargısız düşünmeliyiz.
Sohbet ederken karşımızdaki insanı asla küçümsememek gerekir. Bazı soruları yanıtlayamasak bile merak ya da tebessüm etmek olabilir. Metanetli olmalıyız ve eğer ki karşımızdaki sohbeti sürdürmek istemiyorsa anlayış göstermeliyiz. Sohbeti zorla sürdürmenin bir anlamı olmaz. Eğer çok soru soruyorsa şayet bazıları yanıtlanır ( tabi sorularına göre değişir bu farkındalık ) veya diğer soruları bir sohbet edildiği zaman yanıtlayın. Mesela karşımızdaki insan soru sormuyor o halde onun ilgi odaklı olduğu sorular yöneltmeliyiz. Bir sonraki karşılaşmamızda ilgi odağı olduğu sorular üzerine sohbet edilmelidir. Bizler sohbet odalarında klavye alışkanlığı olduğu için parmaklarımıza hakim olamıyoruz ve hemen apar topar gelişigüzel sorular soruyoruz karşımızdaki insanı sıkmadan rahat bir şekilde onu sohbet etmeye teşfik etmeliyiz. Basit sorular eşliğinde bu sorular yanıtlandığı takdirde konu ister istemez değişecektir. Güzel dostluklar edindiğimiz vakit karşımızdaki insanın bir diğer arkadaşı var ise zaten ona da eşlik edip sohbetin akışını sağlayacaktır. Güzel bir tebessümle başlayan sohbetler elbet kolay kolay unutulmaz bir sonraki sefer daha alışılmış şekilde kendinden emin bir şekilde sohbetine devam edecektir. Bulunduğu ortama ayak uydurup basit sorular yerine bu sefer daha mantıklı sorular sorup sohbetin gidişatını kendisi değiştirecektir. Evde yapacak bir şey bulamadığı vakit gelip sohbet odalarına konuştuğu kişileri bulup güzel zaman geçirmek isteyecektir.

Bir önceki yazımız olan Avrupa Sohbet başlıklı makalemizde avrupa chat, avrupa chat odaları ve avrupa sohbet hakkında bilgiler verilmektedir.

Beğen, Paylaş!

, , , , ,

Facebook Profilinde Paylaş
Görüntülenme Sayısı : 307 kez görüntülendi.

Sohbet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Your SEO optimized title