Güncel Blog

Ankara Sohbet

Ankara Sohbet

Ankara´nın Vazgeçilmez Sohbet Odaları ve Sanal Arkadaşlık Dünyasına Hoş Geldiniz.

Sohbet, Chat

Sohbet, Chat, Ankara Sohbet

Merhaba Arkadaşlar KralSohbet.Net Ailesi Olarak Ankara HakKında NeLer Biliyoruz?

Başşehir Ankara, Türkiye’nin İkinci büyük şehri ve Kurtuluş Savaşı’nın kalbi olan başşehir Ankara, çağdaş bir biçimde planlanmış ve hızlıca gelişmistir. Ankara, tanınan tarihiyle ilk defa Keltler doğrulusunda kurulmuştur. M.Ö. 3. yüzyilda Avrupa’dan gelip, Balkanlar ve Bogazlar üstünden iç Anadolu’ya kadar uzanan Keltler, burada, tarihte tanınan ilk başşehirleri Ankara olan Galatya Devleti’ni kurmuşlardır. Kent daha sonraları Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı zamanlarıni yaşayarak günümüz mevkisine gelmiştir.

Türkiye’nin idari ve siyasi başşehri olan Ankara, bunun yanı sıra kültür ve sanatın da başşehridir. Çıkrıkçılar Yokuşu ve Bakırcılar Çarşısı, detaylı bakır ve pirinç anı esyalarının satıldığı eski ve şirin alış veriş merkezleridir. içerisinde döner restoranı, kafe ve seyir terası tespit edilen Atakule’den (125 m) bütün Ankara panoramik bir biçimde izlenebilir.

iklimi

Genel olarak Karasal İklimin hüküm sürdüğü Ankara’da, kışlar soğuk ve kar yağışlı, yazlar ise sıcak ve kuraktır. Yağışlar en fazla ilkbahar mevsimindedir. Karın yerde kalma zamanı ortalama 62 gündür. Gece ile gündüz, yaz ile kış mevsimi arasında mühim sıcaklık farkları yer alır. En sıcak aylar Temmuz ve Ağustos en soğuk aylar ise Ocak ve Şubat…

Ankara kedisi, keçisi, tiftiği, tavşanı, armudu, balı, çiğdemi ve Kalecik Karası denilen misket üzümü ile ünlüdür.

KralSohbet.Net Sitemizde Aile Ortamina Uygun Sohbet Chat AnlayisiyLa DostLuklar Kurabilir ArkadasLiklar Edinebilirsiniz..

Biz Bütün Ankara´lı Arkadaşlarımızı Sitemizde Görmek Misafir Etmek Vede Sitemizin olanaklarından Yararlanmaları için,

Elimizden Gelen Bütün Özveri ile çalışmalarımıza Devam Edeceğiz…

Bir önceki yazımız olan Gelmiş Geçmiş Sohbet Odaları başlıklı makalemizde chat, chat odaları ve chat siteleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Beğen, Paylaş!

, , , , , , , , ,

Facebook Profilinde Paylaş
Görüntülenme Sayısı : 328 kez görüntülendi.

Sohbet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Your SEO optimized title