Güncel Blog

Antalya Sohbet

Antalya Sohbet

Antalya´nın Vazgeçilmez Sohbet Odaları ve Sanal Arkadaşlık Dünyasına Hoş Geldiniz.

Merhaba Arkadaşlar KralSohbet.Net Ailesi Olarak Antalya HakKında NeLer Biliyoruz?

Sohbet, Chat, Antalya Sohbet

Sohbet, Chat, Antalya Sohbet

Türkiye’nin güney batısında, Akdeniz’e kenarsı olan ve görkemli bir doga içerisinde bulunan, “Tatil Cenneti” Antalya şehri, tatilciler için en en uygun yerdir.
Türkiye’nin en mühim tatil yöreleri, konaklama tesisleri, geçmis uygarlıklere ait birçok artıklar ve bozulmamış natural yapısı ile Antalya, Türkiye’nin turizm başşehridir. Tarihte, Pamfilya olarak adlandırılmış olan Antalya, Bergama kralı II.Attalus doğrulusunda M.Ö. 2. asırda kurulmuştur. Likya medeniyetina, Perslere, Bizans ve Romalılara ev sahipliği yapmış olan şehir, tüm bu özellikleri ile tatilcilere bulunmaz fırsatlar sunuyor.

Turizm denince Antalya için ayrı bir parançabuk açmak lazım olur. Antalya Türkiye’de İstanbul’la eş güdümlü turizmin lokomotifi pozüsyonundadır. Antalya, dört mevsimde de turizm imkanlarının ve tesislerinin oldugu bir ildir. Antalya’da kültür turizmi başta olmak suretiyle deniz, spor, sıhhat, kış, kongre, yayla, mağara, kamp ve inanç turizmi yapılabilmekte bu turizm alternatifleri için tesisler vardır. 2010 senesi turizm istatistiklerine göre Antalya, dünyada en fazla ziyaret edilen dördüncü il halindeydı.
Antalya’da kültür turizminin çoğunluklu olarak uygulanacağı yerler kenar şeridinin çesitli yerleridir. Bu bölümde Kaleiçi, tarihi yapılar, tarihi cami ve kiliseler bulunuyordir. Antalya’da deniz turizmi de tekrar kenar şeridi süresince uygulanmaktadır. Bu bölümde kenar turizmiyle birlikte deniz turları da yapılabilmektedir. Deniz turizminin en tanınan noktaları Kleopatra, Konyaaltı ve Lara plajlarıdır.
Spor turizmi bakımından Antalya tanınmış sporlara evsahipligi yapan bir ildir. Basta futbol, tenis, ve golf olmak suretiyle her yil yüzlerce sporcu ve takim Antalya’yi tercih etmektedir. Antalya, bu sporların tesislerine sahip oldugu gibi sporculara ve yetkililerine verdiği seminerlere de ev sahipliği gerçekleştirmektedir. Antalya, 2009-2010 devresininde judo, halter, eskrim, voleybol, badminton gibi birçok alanda 39’u milletlararası, 66’si yerel, 27’si milli grup kampı ve 45’i kurs ve seminer olmak suretiyle toplam 177 faaliyete ev sahipligi yapmıştır. Hem de Antalya 2003-2008 senelerı arasında Dünya Ralli Şampiyonası’na evsahipliği yapmıştır.
Antalya yaz turizmiyle öne çıksa da kış turizminde de ülkenin önde gelen illerindendir. Antalya’daki Saklişehir Kayak Merkezi şehri kış turizminde önde tutan tesislerdir.

KraLSohbet.Net Sitemizde Aile Ortamına Uygun Sohbet Chat AnlayışıyLa DostLuklar Kurabilir Arkadaşlıklar Edinebilirsiniz..

Biz Bütün Antalya´lı Arkadaşlarımızı Sitemizde Görmek Misafir Etmek Vede Sitemizin İmkanlarından Yararlanmaları İçin,
Elimizden Gelen Bütün Özveri İle ÇalışMalarımıza Devam Edeceğiz…

Bir önceki yazımız olan Gelmiş Geçmiş Sohbet Odaları başlıklı makalemizde chat, chat odaları ve chat siteleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Beğen, Paylaş!

, , , , , , , , ,

Facebook Profilinde Paylaş
Görüntülenme Sayısı : 333 kez görüntülendi.

Sohbet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Your SEO optimized title