Güncel Blog

YAŞ Kararları Sonrası 99 Albay General ve Amiralliğe Yükseltildi

YAŞ Kararları Sonrası 99 Albay General ve Amiralliğe Yükseltildi

Kritik YAŞ kararlarının detayları ortaya çıkmaya başladı. Kararlara göre 99 albay general ve amiralliğe yükseltildi. Ayrıca TSK tarihinde ilk defa bir astsubay tuğgeneral oldu.

yas-kararlari-sonrasi-99-albay-general 15 Temmuz darbe girişimi sonrası Çankaya Köşkü’nde Başbakan başkanlığında toplanan Yüksek Askeri Şura kararları Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından onaylandı. Kararlara göre 99 albay general ve amiralliğe yükseltilirken 20 general ve amiralin görev süresi de uzatıldı.

TSK TARİHİNDE BİR İLK YAŞANDI

Ayrıca Astsubay Cemal Balıkçı tuğgeralliğe yükseltildi. Böylece TSK tarihinde ilk kez bir astsubay, generallik rütbesine yükseltilmiş oldu.

Yaş kararları sonrası TSK’dan kararların detayıyla ilgili bir açıklama yapıldı.

İşte TSK’dan yapılan o açıklama:

29 Temmuz 2016 tarihinden geçerli olmak üzere; 16 general ve amiral bir üst rütbeye, 99 albay ise general ve amiralliğe yükseltilmiş; 20 general ve amiralin görev süreleri bir yıl uzatılmıştır.

Ayrıca bu yıl rütbe bekleme süresini dolduran 47 general ve amiral kadrosuzluk nedeniyle 29 Temmuz 2016 tarihinden itibaren, 1 general ise yaş haddini doldurduğu için 01 Eylül 2016 tarihinden itibaren emekli olacaklardır.

Beğen, Paylaş!

, , , , , , , , ,

Facebook Profilinde Paylaş
Görüntülenme Sayısı : 292 kez görüntülendi.

Sohbet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Your SEO optimized title